Masaüstü Sanallaştırması

VMware Horizon Suite, iş gücü hareketliliği platformu, son kullanıcıların verilerine ve uygulamalarına istedikleri cihazlardan ulaşmalarını sağlarken BT güvenliği ve kontrolünden fedakârlık yapmaz.

 

BT; masaüstleri, verileri ve uygulamaları merkezi hizmetlere çevirebilirken, aynı zamanda operasyonel verimliliği, güvenliği ve çevikliği o hizmetlerin tedbir temelli yönetimi ile arttırır. Son kullanıcılara farklı cihaz platformlarında ister evde ister işte ve hatta yolda bile istikrarlı bir deneyim imkân tanıyan Horizon Suite sayesinde iş gücünün üretkenliği artar.

 

Horizon Suite bünyesinde hem Vmware’den pazar lideri masaüstü çözümünü, hem de özellikle mobil ve hareketli işgücü için üretilmiş yeni teknolojiler bulundurmaktadır.

VMware Horizon View

VMware Horizon View™ bulutunuzdan masaüstü hizmetleri sunarak BT yönetimi ve kontrolü ile son kullanıcıların serbestliğini sağlar. Horizon View ile BT artık geleneksel masaüstü bilgisayarlar ile yakalanması imkânsız erişilebilirlik ve güvenilirlik seviyelerinde masaüstü hizmetlerini bir merkezden sunabiliyor ve binlerce masaüstünün yönetimini basitleştirebiliyor.

Uygulamalara ve verilere bütün cihazlardan güvenli erişimi kullanıcıların ihtiyaç duyduğu zaman ve yerde sunabilmesi sayesinde Horizon View son kullanıcılara en üst seviyede esneklik ve hareketlilik veriyor.

VMware Horizon Mirage

VMware® Horizon Mirage™ masaüstü, dizüstü ve sanal uç noktaları ister BT’nizin isterseniz de son kullanıcıların yönetimine mantıksal katmanlara ayrılmış bir şekilde sunabilen katmanlı imaj yönetimi çözümüdür. Bu sayede BT tarafından yönetilen katmanları güncellerken son kullanıcıların dosyalarını ve kişisel ayarlarını değiştirmeden muhafaza edebilirsiniz.

Son kullanıcıların üretkenliğini en yükseğe çıkarabilmek için katmanlara ayrılmış uç nokta imajlarının snapshot ve yedekleri, bir hata anında kararlı duruma çabucak geri dönebilmenizi sağlar.

VMware Horizon Workspace

VMware® Horizon Workspace™ kullanıcıların istedikleri cihazlardan uygulamalara ve verilere kolay erişimlerini sağlarken BT’nin de bu uygulama ve verileri merkezi olarak yönetebilmesini, sunabilmesini ve koruyabilmesine imkân tanır. 

Son kullanıcılar için sonuç gerçek hareketlilik yeteneği: üretken çalışabilmek için istedikleri zaman ve istedikleri yerde, istedikleri verilere ve uygulamalara erişebilme olanağı. BT için sonuç ise organizasyonun verileri üzerinde farklı cihazlar için daha fazla kontrol.

Sunucu Sanallaştırması

Sunucu sanallaştırması BT kaynak ve uygulamalarınızın erişilebilirlik ve efektifliğini arttırır. BT çalışanlarını sürekli kendini tekrar eden periyodik sunucu yönetim vazifelerinden kurtarır ve işi ileriye götürecek yenilikler yapabilmelerine olanak sağlar. Donanım maliyetlerinde getirdiği kayda değer tasarruflar ve sunucuların efektifliğini arttırması dolayısı ile sunucu sanallaştırması çabucak büyümüş ve farklı sanallaştırma platformlarıyla kullanıma hazırdır. Fakat farklı üreticilerin platformları aralarındaki farklar kayda değerdir. Vmware sunduğu güvenilir ve sağlam platform ile BT’nin hizmet düzeyi anlaşmalarına en çok kaynak gerektiren kritik iş uygulamaları için dahi bağlı kalabilmesini en düşük toplam maliyet ile sağlar.

En Güvenilen Sanallaştırma Platformu

Sanallaştırma platformunun güvenilir ve sağlam olması her gecen gün yeni iş yükleri sanallaştırıldıkça daha da kritik önem taşıyor. Rakipleri hypervisor’un bir araç olduğu ve aslında bütün sanallaştırma platformlarının temelde ayni olduğu fikrini yayarken, Vmware kendi alanında tek olan bir hypervisor mimarisi ve yönetim platformunu mükemmelleştirmiştir. Amaca yönelik olarak geliştirilmiş Vmware hypervisor’u sanallaştırmaya çok farklı bir yaklaşım getirir.

Bu farklılık ile Vmware endüstride en sağlam ve başarısı kanıtlanmış hypervisor olarak tanınmaktadır. Güvenilir ve sağlam hypervisor’u ile vSphere içerisinde ESXi hypervisor platformunu bulundurmaktadır. ESXi x86 işlemci mimarisi için endüstrinin ilk “bare-metal” (işletim sistemine ihtiyaç duymayan) hypervisor’udur. 2001 yılında kullanılmaya başlanmış ve şimdi 5. nesil ile piyasadadır. Bu hypervisor sadece sanallaştırma amacı ile dizayn edilmiştir.

Amaca yönelik tasarımı ile Vmware genel işletim istemlerine veya yönetim konsollarına bağımlılığı kaldırarak bütün sanallaştırma platformları arasındaki en küçük boyutlu ürünü yapabilmeyi başarmıştır. İşletim sistemleri tarafından ihtiyaç duyulan milyonlarca satirlik yazılım kodundan arınmış vSPhere 5.5 bütün bir x86/x64 sanallaştırma platformunu küçücük bir boyut ile (<200MB) ile sunabilmektedir. Daha küçük boyutlu hypervisor ile dışarıdan gelebilecek tehlikeli ataklara daha az olasılık verirken, yapılan güncelleme sayısını da ciddi olarak azaltmaktadır. Bunun sonucu olarak veri merkezinizin daha güvenli ve kararlı çalışmasını sağlar.

En Başarılı, En Güvenilir ve En Çok Kullanılan Platform

Arkasındaki teknoloji ve yenilik Vmware vSphere’i dünya çapında en hızlı büyüyen altyapı yazılım çözümlerinden biri haline getirmiştir. 10 yılı aşan bir süredir getirdiği yenilikler vSphere’in müşteriler, basın ve araştırmacılar tarafından endüstrinin lideri olarak tanınmasını sağlamıştır. Geçen süre içerisinde Vmware ürünlerine verilen yüzlerce ödül arasından 2012 InfoWorld En İyi Sanallaştırma Platformu Yılın Teknolojisi ödülü dikkat çekmektedir. Bu ödül bir kez daha Vmware’in yerini onaylayarak rakipleri ile arasındaki teknoloji farkını gözler önüne sermektedir. Müşteriler vSphere’i çok güvenilir bulmaktadır ve birbirinden farklı sektör, endüstri ve müşteri kitlesi tarafından bu ürün kullanılmaktadır.

Dünyanın En Başarılı Firmaları VMware Kullanıyor

VMware masaüstü bilgisayarlardan sunuculara ve bulut çözümlerine kadar sanallaştırma için başarısı kanıtlanmış seçenektir. Farklı ölçeklerde 500000’den fazla sayıda müşteri kendi sanallaştırma platformları için Vmware’i seçmiştir.

Bu farklılık ile Vmware endüstride en sağlam ve basarisi kanıtlanmış hypervisor olarak tanınmaktadır. Güvenilir ve sağlam hypervisor’u ile vSphere içerisinde ESXi hypervisor platformunu bulundurmaktadır. ESXi x86 işlemci mimarisi için endüstrinin ilk “bare-metal” (işletim sistemine ihtiyaç duymayan) hypervisor’udur. 2001 yılında kullanılmaya başlanmış ve şimdi 5. nesil ile piyasadadır. Bu hypervisor sadece sanallaştırma amacı ile dizayn edilmiştir.

Bu müşteriler arasında:

Fortune 100 listesinin 99%
Fortune 500 listesinin 99%
Fortune Global 100 listesinin 99%
Fortune Global 500 listesinin bulunmaktadir. 99%