Geleceğe uzan: Hangi bilgi teknolojileri kurumunuzu iş verimliliğinde ileriye taşır?

Bilginin, verinin ve bilişim teknolojilerinin çağındayız. Bu çağın en büyük özelliğini kurumların bilişim teknolojisindeki yatırımları oluşturuyor. Fonksiyonel çözümlere odaklanan firmalar özellikle altyapı, bilgi güvenliği ve yazılımla birlikte bilgi teknolojilerinin iş verimliliğini arttırmadaki unsurlarına odaklanıyor. Peki bu çağda özellikle hangi unsurlar iletişim teknolojilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri sunuyor? Şimdi birlikte keşfedelim..

Sunucu sanallaştırma

Uzaktan çalışmanın giderek önem kazandığı bir süreçteyiz. Bu noktada sunucu sanallaştırma uygulamaları kurumların giderek daha da tercih ettiği bir yöntem hâline geliyor. Özellikle masaütü, veri ve uygulamaları merkezi hizmetlere çevirebilen sunucu sanallaştırma; operasyon verimliliği, güvenliği ve çevikliği sağlamasıyla kullanıcıların farklı cihazlarda iş yönetimini kesintisiz ve istikrarlı bir şekilde yapabilmesini sağlıyor.

İş sürekliliği yenileme

Kurumların iş süreçlerinde veri kaybına uğramaması, veri kaybına yönelik felaket kurtarma sistemlerinin bilişim ağ altyapısındaki varlığı giderek daha da öne çıkıyor. Bu noktada kurumların yedekleme yöntemlerinin varlığı, yedekleme işlemlerinin yönetilmesi ve felaket kurtarma sistemlerinin alternatif senaryolar oluşturması önem kazanıyor. Bu alanda iş verimliliğini arttırmak isteyen kurumlar tekilleştirme / sıkıştırma oranları ile yedekleme operasyonunu hızlandırabilen sistemlere yöneliyor.

Bütünleşik mimari

Bilgi teknolojileri giderek bütünleşik bir mimariye geçiyor. Bütünleşik mimari temelde tüm ortamlarda bulunan sunucu, depolama, ağ bileşenleri ve hypervisor katmanlarının bir araya getirilmesi ile merkezileştiyor. Özellikle Günümüzde kuruluşlar BT’den benzeri görülmemiş esneklik, çeviklik ve iş yükü konsolidasyonu desteği alarak inovasyon ve piyasaya sürme süresini hızlandırmanın yollarını arıyor. Bu noktada sistemin kendi kendini yönetme, optimize etme ve iyileştirme özelliğine sahip yapay zeka tabanlı sistemleri tercih ederek kurumunuzun iş verimliliğini ve ekonomik çözümlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Ağ ve güvenlik altyapısı

Kurumsal firmaların ağ altyapısını oluştururken daimi güvenliğe dikkat etmek artık çok daha önemli. Bu noktada kurumunuza ağ altyapısının yanında güvenlik çözümleri sunan, size özel güvenlik mimarisi tasarımını yaparak güvenlik seviyenizi arttıracak yapılardan destek alabilirsiniz.

Güvenilir iş ortaklığı ve destek

İş verimliliği konusunda bilgi teknolojilerinden yardım alırken, güvenilir bir ortakla çalışmanın birden çok faydası var. Fakat bu noktada en önde gelen avantaj, kesintisiz bakım ve destek konusu oluyor. Sınırsız destek, proaktif hizmet, proje danışmanlığı ve sizlere yedek parça opsiyonu sunan firmalarla çalışmanız; bilgi teknolojileri hizmetlerinizin kesintisiz ve güvenle akışını sağlar.

HPE Platinum Partner kalitesiyle ITserv’ün gücü her daim yanınızda!

ITserv; bilgi ve iletişim teknolojileri alanında kurumsal firmaların ihtiyaçlarını karşılayacak bir çözüm yelpazesi sunuyor. Yazılım ve donanım hizmetlerinde uçtan uca çözüm HPE’nin Platinum iş ortağı olan ITserv kurumların ihtiyaçlarını adreslediği çözümlerin tamamına yakınında üst düzey partner yetkinliklerine sahiptir.

Sunucu ve depolama sistemleri, bulut hizmeti, ağ ve güvenlik çözümleri, kurumsal Microsoft çözümleri, izleme sistemleri ve bütünleşik mimarisiyle ITserv, kurumsal firmaları geleceğe taşıyan bilgi teknolojilerini sunuyor.