FLOKSER | HPE SIMPLIVITY – İş Sürekliliği / DATACENTER Konsolidasyon Projesi

FLOKSER | HPE SIMPLIVITY – İş Sürekliliği / DATACENTER Konsolidasyon Projesi

ITserv Teknoloji Hizmetleri, yaklaşık 40’ın üzerinde ülkeye suni deri ihracatı yapan, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olan Flokser fabrikasının mevcut altyapısında yaşanan kapasite, performans ve yedekleme problemlerini çözecek bir projeyi hayata geçirdi.  ITserv, proje kapsamında Hyper Converged çözümü ile HPE Simplivity cihazları konumlandırarak mevcut sorunları ortadan kaldırdı.

Böylelikle yaklaşık 24 saatten daha fazla süren SAP sistemlerinin ve diğer sistemlerin yedeklenmesi, yedekleme esnasında performans problemleri yaşanması ve kapasiteyle ilgili yetersizlik sorunları giderilmesi hedeflendi. HPE Simplivity ile birebir aynı sanallaştırma katmanında çok yüksek tekilleştirme / sıkıştırma oranları ile yedekleme operasyonu 1 dakikanın altında tamamlandı. Alınan tüm yedekler aynı zamanda DR ortamında (ITCloud DATACENTER) konumlandırılarak Simplivity cihazlarına aynı RPO aralığında gönderilmesi sağlandı.

Proje sonrasında Flokser, 1’e 28 bir sıkıştırma / tekilleştirme oranına sahip oldu. 720 TB’lık data, diskte sadece 25 TB yer kapladı. 20 saat süren full back-up süresi 15 dakikaya indirildi. Günde 1 kere full alınan SAP yedeği her saat başı sadece 15 saniyede alınmaya başlanıldı. 8 saat süren SAP ay kapanışı 1 saate indirildi. 45 dakika süren muhasebe raporlarının çalışma süresi 7 dakikaya düşürüldü. Alınan herhangi bir yedek ister localde ister Disaster Site’da 1 dakika 15 saniyede açılabiliyor. Proje sonrasında ayrıca bir yedekleme yazılımı ve Disaster Site için yazılım kullanılmamakta. Cluster serverları iptal edilerek hem lisans maliyeti hem de kullanım kolaylığı sağlandı.

Flokser, ITserv Teknoloji Hizmetleri ile beraber yaptığı Hyper Converged (Hiper Bütünleşik ) sistem projesi ile IDC’s Turkey Manufacturing Technology Awards etkinliğinde “Best Data Infrastructure Project of the Year” ödülü ve Bt Haber Teknoloji Kaptanlarında “Yılın Dijital Dönüşüm Projesi” alanında ödül aldı.