BİLFEN ŞİRKETLER TOPLULUĞU | HPE SIMPLIVITY / HPE ARUBA DATACENTER Konsolidasyon Projesi

BİLFEN ŞİRKETLER TOPLULUĞU | HPE SIMPLIVITY / HPE ARUBA DATACENTER Konsolidasyon Projesi

ITserv Teknoloji Hizmetleri, 6 bin 400’ün üzerinde bilgisayar, 150’nin üzerinde sunucu ve 100’ü aşkın lokasyon ağına sahip Bilfen Şirketler Topluluğu için dijital dönüşüm kapsamında günden güne artan işlem, veri depolama, yedekleme, iş sürekliliği ve felaket kurtarma ihtiyaçlarını tam yedekli, verimli ve yüksek performansla karşılayabilecekleri bir projeyi hayata geçirdi.

2014’den bu yana Bilfen’in iş ortağı olarak görev yapan ITserv, bu proje kapsamında HPE SimpliVity Hiper Bütünleşik Çözümleri ile geleneksel mimari karşılaştırmalarını yaparak performans ve verimliliği üst düzeyde tutan, konsolide yönetimi basit, ölçeklenebilir ve iş sürekliliği sağlayacak ürünleri belirledi.

Özellikle okul kayıtlarının yoğun olduğu dönemlerde ortaya çıkan performans ihtiyacını ve kapasite problemlerini çözümlemek ve operasyon zamanlarında tasarruf sağlamak adına mevcut ortamda bulunan HPE C7000 Blade Chassis, HPE 3PAR 7200c ürünleri DR ortamında değerlendiren ITserv, Production ortam üzerine 4 adet Hyper Converged HPE Simplivity ürünleri Fault Domain (Kabin Yedekliliği) senaryosunda yerleştirdi. Böylece mevcut sanal sunucuların yedekleme süresini 1 dakikanın altına düşürüp, herhangi bir performans kaybı yaşanmadan, iş sürekliliği için daha güvenli bir yapı sağladı.

Projenin hayata geçirilmesinden sonra geleneksel mimarilerde günler hatta haftalar süren kurulum, konfigürasyon ve yönetim süreçleri HPE SimpliVity Hiper Bütünleşik Sistemler ile sadece 4-5 günde sağlanacak duruma geldi.

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemlerinden saatler süren rapor alma işlemleri dakika mertebesine düşürülerek altyapı yöneticilerinin problem çözme süresi de kısaltmış oldu.

Daha önce büyük boyuttaki sanal sunucuların yedeklemesi performans sorunları dolayısıyla sadece mesai saatleri dışında başlatılıp, saatlerce sürerken şu an tüm yedekleme operasyonları 1 dakikanın altında tamamlanabiliyor. 1 dakikanın altında yedekten geri dönüş yapılabiliyor.

Alınan yedeklerin saklanması HPE SimpliVity’nin sıkıştırma ve tekilleştirme özellikleri ile depolama alanından tasarruf sağlıyor ve yedekler daha uzun süre saklanabiliyor.

Geleneksel sistemlerde planlı bakım ve güncelleme süreçleri ayrı ayrı planlanıp uzun zaman dilimlerinde gerçekleştirilirken HPE SimpliVity’de bu işlemler çok basit ve kısa sürede tamamlanabiliyor.